GRIPPECTON 200 mg/30 mg

Volně prodejný lék


Osvědčená kombinace ibuprofenu a pseudoefedrinu, která efektivně léčí chřipkové onemocnění doprovázené silným otokem nosní sliznice. Vhodné pro dospělé a dospívající starší 15 let.

Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje pseudoefedrini-hydrochloridum a ibuprofenum. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Tento lék je dostupný bez lékařského předpisu s omezením.

Příbalový leták

GRIPPECTON 200 mg/30 mg je volně prodejný lék, který obsahuje 2 účinné látky ibuprofen a pseudoefedrin.

Použijte pro léčbu bolesti hlavy či horečky provázející chřipková onemocnění a nachlazení, které je doprovázeno otokem nosní sliznice a ucpaným nosem provázeného rýmou.

Balení obsahuje 24 potahovaných tablet.

 

 

 

Z důvodu zamezení zneužití léků obsahujících účinnou látku pseudoefedrin, tedy i léku Grippecton, podléhá výdej těchto léčivých přípravků zákonným omezením. Tyto léky nemohou být prodávány přes internetové obchody. Celkové týdenní množství pseudoefedrinu vydané jednomu pacientovi nesmí přesáhnout 900 mg, což odpovídá 30 tabletám Grippectonu. Z tohoto důvodu je možné prodat pouze jedno 24tabletové balení na osobu a týden. Lékárník pří výdeji přípravku s pseudoefedrinem požádá o váš doklad totožnosti a tento prodej si interně zaeviduje.

Dospělí a dospívající starší 15 let: 1 tableta každých 6 hodin.

U závažnějších příznaků užívejte 2 tablety každých 6 hodin.

Tento lék je vhodný ke krátkodobému užívání (dospělí 4 dny, dospívající 3 dny). 

Maximální denní dávka je 6 tablet.

Lék GRIPPECTON 200 mg/30 mg je dostupný v balení po 24 tabletách. Je k dostání v široké síti lékáren. 

Z důvodu zamezení zneužití léků obsahujících účinnou látku pseudoefedrin, tedy i léku Grippecton, podléhá výdej těchto léčivých přípravků zákonným omezením. Tyto léky nemohou být prodávány přes internetové obchody.

Balení
24 tablet